Понедельник
22.07.2019
05:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28
Головна Реєстрація Вхід
Інформація для батьків »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

 

Безпека дітей в Інтернеті

Про проект

Програма ініційована Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 30 організацій, серед яких неурядові організації Всеукраїнська мережа протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей (член міжнародної організації ЕКПАТ), Міжнародна Школа Рівних Можливостей, Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень, Міжнародний дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», Інститут інформаційного суспільства, програма «Бібліоміст», Інтернет Асоціація України, проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA), Американська Торгівельна Палата в Україні, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерство внутрішніх справ України, компанії «Майкрософт Україна», «Хьюлетт-Пакард», «Воля», телекомунікаційна група Vega, комунікаційна група ESG, «ПрессКом», «Астеліт» (торгова марка life:), платіжна система WebMoney, «Укртелеком» (торгова марка «ОГО!»), «Київстар», «МакДональдз Україна», видавництво «Едіпрес Україна», «Гала радіо», ТОВ "Арт-майстер", компанія SAP, проект Rozetka.ua та громадській діяч і музикант Святослав Вакарчук, який є засновником фонду «Люди Майбутнього».

Програма «Безпека дітей в Інтернеті» включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Однією з найважливіших ініціатив Коаліції є програма для шкіл «Безпека дітей в Інтернеті», в рамках якої, починаючи з 2008 року тренери-волонтери проводять тренінги для дітей, їх батьків та вчителів. З 2008 року тренерами проведено понад 3000 тренінгів для 78000 учасників. В результаті зусиль Коаліції з 2009-2010 навчального року тема безпеки в Інтернеті також внесена Міністерством освіти і науки в шкільну програму 5-12 класів.

Першим кроком Коаліції став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна». На цьому сайті представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного контенту. Популярність сайту постійно зростає, щомісяця його відвідують від 10 до 30 тис. унікальних користувачів, що дозволяє усе більшій кількості людей отримати інформацію про проблему і зробити перші кроки до поліпшення ситуації.

У 2008 році Коаліція також ініціювала та провела в приміщенні Верховної Ради України круглий стіл, присвячений питанню безпеки дітей в Інтернеті. У заході взяли участь представники державних органів влади, неурядових організацій та громадські діячі. В результаті обговорення учасники прийняли резолюцію, яку передали на розгляд у Верховну Раду України та відповідні міністерства та відомства для сприяння реалізації програми «Безпека дітей в Інтернеті». У резолюції зазначено ряд змін, рекомендованих до внесення у законодавство України. Це дозволить боротися з розповсюдженням і виробництвом дитячої порнографії та сексуальним туризмом, які дедалі зростають через недосконалість законодавчої бази.

Під час проведення круглого столу представники правоохоронних органів підкреслили, що великою проблемою у вирішенні питання безпеки дітей в Інтернеті є недостатня кількість ресурсів та засобів для відстеження кібер-злочинців та забезпечення Інтернет-безпеки. Через це Інтерпол та Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень за підтримки компанії «Майкрософт Україна» провели тренінг-семінари для співробітників Міністерства внутрішніх справ України, присвячені ліквідації кібер-злочинності. Метою семінарів було забезпечення правоохоронних органів технічними засобами для розслідування справ експлуатації дітей в Інтернеті.

У лютому 2009 року Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті провела масштабну соціальну кампанію «Місяць безпечного Інтернету». Присвячена європейському Дню безпечного Інтернету, кампанія включала соціальну рекламу, інформаційно-розважальний марафон у великих містах України, онлайн-петицію «Так! безпечному Інтернету для дітей в Україні» та запуск безпечної електронної пошти для дітей.

Соціальна рекламна кампанія «Інтернет. Реальніше ніж ти думаєш» охопила телевізійні канали, друковані ЗМІ й онлайн-ресурси та зовнішні носії. Oсновна ідея – показати, що до інформації в Інтернеті мають доступ мільйони незнайомців, які можуть використовувати її як завгодно, тому не слід розповсюджувати особисті дані у відкритому доступі. До програми долучилася агенція Think! McCann Erickson, яка розробила концепцію реклами, та продакшн-студія Radioactive Film (режисер – Іван Сауткін), яка створила рекламний відеоролик. Свій внесок у соціальну кампанію внесли також журнали «Т3», «Домашній ПК», «Mobility», «Шпиль!» та «SMS», що розмістили друковану рекламу, телевізійні канали «5 Канал» і «MTV Україна», які демонстрували відеоролики в ефірі.

Учасники марафону під девізом «Прийди й зроби крок до безпечного Інтернету», який проходив з 10 по 14 лютого у великих містах України, довідалися, як використовувати усі переваги віртуального простору, не наражаючись при цьому на небезпеку. Марафон підтримала молода зіркова група Chicos de la fiesta, а також Гала Радіо. У кожному місті проводився флеш-моб – одночасний символічний крок всіх учасників через натягнуту стрічку безпеки. Участь у марафоні взяли понад 2000 дітей-школярів в 5-и містах України.

Онлайн-петиція «Так! безпечному Інтернету для дітей в Україні» на сайті «Онляндія», що присвячений безпеці дітей в Інтернеті, дала можливість усім бажаючим публічно підтримати ініціативи Коаліції, а також висловити свою активну соціальну позицію, розмістивши в себе на сайті або в блозі банер «Я – за безпечний Інтернет». Більше 2000 людей приєдналися до онлайн-петиції за безпечний Інтернет на «Онляндії».

Ще одним кроком кампанії «Місяць безпечного Інтернету» став запуск безпечної електронної пошти «Онляндія» – першого в Україні спеціального поштового сервісу для дітей. Електронна пошта створена на сайті «Онляндія» і базується на безкоштовному веб-сервісі Microsoft – Windows Live Mail. Інтерфейс поштового домену @onlandia.org.ua не містить реклами, а електронна скринька захищена від несанкціонованого СПАМу та вірусів. При цьому підлітки можуть не тільки надсилати електронні листи, але й спілкуватися з друзями в режимі онлайн за допомогою сервісу обміну миттєвими повідомленнями.

Завершальним етапом кампанії 2009 року став круглий стіл, який зібрав представників державних органів, комерційних компаній, громадських і міжнародних організацій. Під час заходу учасники підвели підсумки соціальної програми «Місяць безпечного Інтернету» і обговорили першочергові кроки, які необхідно впроваджувати для того, щоб проблема безпеки дітей в Інтернеті не загострювалась. Учасники круглого столу склали та підписалися під резолюцією, що стала основою для подальшої спільної роботи державного сектору, комерційних і громадських організацій.

У 2010 році головні ініціативи Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті були спрямовані на навчання батьків ключовим правилам захисту їхніх дітей від реальних загроз віртуального світу. Першим кроком до цього стала відкрита освітня конференція для батьків 9 лютого 2010 р. у Києві. Сайт «Онляндія» поповнився новим розділом «Клуб Інтернет-батьків», а також навчальними модулями, з яких батьки можуть дізнатися більше про використання соціальних мереж і важливість захисту приватної інформації при онлайн-спілкуванні. У День безпечного Інтернету 9 лютого 2010 року активності за онлайн-безпеку дітей охопили майже 300 населених пунктів по всій країні.

Щороку за ініціативи «Майкрософт Україна» кожен другий вівторок лютого в Україні відзначається Міжнародний День безпечного Інтернету. 8 лютого 2011 року під час освітньої конференції для вчителів у Київському університеті імені Бориса Гринченка буде презентовано перший навчально-методичний посібник для вчителів з теми безпеки дітей в Інтернеті. Фахівці «Онляндії» за сприяння Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України розробили навчально-методичний посібник «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі». Посібник виданий за підтримки програми Microsoft «Партнерство в навчанні» і має на меті надати вчителям українських шкіл знання і практичні методичні напрацювання щодо викладання теми безпеки дітей в Інтернеті у школі.

Під час прес-конференції 8 лютого 2011 року, присвяченій Міжнародному Дню безпечного Інтернету будуть презентовані результати Всеукраїнського дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питання безпеки дітей в Інтернеті». Дослідження проведено в рамках програми Microsoft «Партнерство в навчанні» кафедрою превентивної освіти й соціальної політики ЮНЕСКО в Україні.

Громадська організація "Ла Страда - Україна"

http://la-strada.org.ua/

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ - 0-800-500-22-5 

ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї - 0-800-500-33-5 або 386

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ - 0-800-500-33-5 або 386

ҐЕНДЕР І ПРАВОЗАХИСТ0 - 800-500-33-5

 

Робота гарячої лінії

 

Робота "гарячої лінії"

  • організація роботи Національних „гарячих ліній” з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей
  • надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей
  • надання психологічної допомоги потерпілим від торгівлі людьми та насильства
  • постійне ведення та оновлення бази даних для надання консультацій по проблемі торгівлі людьми
  • розробка та видання інформаційних та методичних матеріалів для консультантів телефонів довіри та „гарячих ліній”
  • організація та проведення тренінгів, круглих столів, семінарів, конференцій та інших заходів для консультантів телефонів довіри та „гарячих ліній”
  • надання консультацій по електронній пошті з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства

 

Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного)

 

Нціональна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного)

 

 

 

На жаль, сьогоднішні реалії такі, що насильство в школі серед дітей не тільки існує, а й активно збільшується в маштабах.

Особливо тривожним є збільшення проявів жорстокості, що наносять шкоду фізичному і психічному здоров'ю дитини.

Дитина проявляє насильство над іншою особою тоді, коли відчуває себе невдахою, непоміченим, непотрібним.

Формування особистості дитини залежить від багатьох факторів, але вплив сім'ї не можна порівняти за значенням ні з чим іншим.

Дитина бере за зразок поведінку своїх батьків і буде вчитися у Вас як справлятися з гнівом без застосування сили.

Знайдіть час для бесіди з дитиною. Під час спілкування зосередьте увагу на основних рисах толерантної особистості: прихильність до інших, милосердя, довіра, вміння володіти собою, доброзичливість.

Кожна дитина повинна бути щасливою.

Ваша родина повинна бути "колискою демократії", а не "колискою насильства".


Звернення до батьків

(текст спільного звернення міністрів до батьків) 

Міністерство надзвичайних ситуацій України та Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України  вкрай стурбовані станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків. 

За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Незабаром канікули. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) з вини дитини.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою,побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти і тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Июль 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту